Szkoła Tenisa RP Sport Bartąg | tenis | korty | szkółka

Ola Węgrzyn, zawodniczka UKS RP Sport Olsztyn zdobyła srebrny medal na indywidualnych mistrzostwach Polski do lat 12, które odbyły się w Szczecinie.
Ola w grze pojedynczej skończyła swoją przygodę w turnieju w ćwierćfinale, przegrywając z turniejową dwójką, Zuzanną Kubachą (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 2/6 1/6. W grze podwójnej podopieczna trenera Romana Pasyniuka wspólnie z Darią Górską (Olimpia Poznań) dotarły aż do finału, gdzie stoczyły pasjonujący i emocjonujący pojedynek godny finału mistrzostw Polski, przegrywając ostatecznie z parą Zuzanna Kubacha (AT A. Kerber Puszczykowo) , Malwina Rowińska (Legia Warszawa) 5/7 7/6 10:8

Wyniki - gra pojedyńcza:

1 runda - Maja Bajorek (Grzegrzórzecki Kraków) 6/4 6/4
2runda - Jagoda Wróblewska ( Eurotenis Łódż) 6/0 3/6 10:7
ćwierćfinał- Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 2/6 1/6

Wyniki - gra podwójna : Ola Węgrzyn/ Daria Górska:

1 runda - Maja Bajorek (Grzegrzórzecki Kraków) / Justyna Jodłowska (Legia Warszawa) 6/2 4/6 10:6
ćwierćfinał - Angela Kisiel (Flota Gdynia) / Weronika Kluj (SKT Szczecin) 6/0 6/0
półfinał - Zuzanna Jeschke (Olimpia Poznań) / Xenia Lipiec (KKT Kędzierzyn Kożle) 6/3 6/7 10:8
finał- Zuzanna Kubacha (AT A. Kerber Puszczykowo) / Malwina Rowińska (Legia Warszawa) 5/7 7/6 8:10.

Cieszy postawa naszej zawodniczki, która swoim występem potwierdziła przynależność do ścisłej czołówki krajowej - podkreśla trener Roman Pasyniuk. Ola jako jedyna tenisistka z Warmii i Mazur przywiozła medal z mistrzostw. Poprawiła również osiągnięcie starszych koleżanek klubowych Martyny Szynkowskiej i Weroniki Esjmont, które dwa tygodnie wcześniej na mistrzostwach Polski do lat 14 zdobyły brązowy medal.